8 Mart 2015 Pazar

KİM BU NESRULLAH? OPERA BİNASINDA BİR İŞÇİ... ASGARTİ ÜCRETLİ...

                    İŞTE SAHTEKAR BÜYÜKERŞEN

Kamu görevlilerinin şirketlere ortak olması, yönetici olması suçtur.YAHU KİM BU NESRULLAH?

HIRSIZ BÜYÜKERŞEN'İN PARA KASASI MI?

YOKSA BELEDİYE İÇİNDE ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN İŞÇİSİ Mİ?

CEVAP VERSENE UTANMAZ HIRSIZ?

Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’e başkan seçildiği 1999'yılından 2015 yılına kadar geçen 16 yıl içinde binlerce Belediye işini  ihalesiz olarak kendi şirketlerine verdiği ortaya çıktı. 

Büyükerşen kızını ve damadını da ihya etmiş. Fatura hilesini dalgınlık ele verdi.


Reklam Şirketi’ne fatura taşeronluğu yapan Art Mekan ve Eskay Yapı Mimarlık firması bu komisyondan çok sayıda işi ihalesiz bir şekilde aldı. Eskay Yapı Mimarlık’ın sahibi de yine Nesrullah Mermer ve Yasemin Tuna. Yasemin Tuna, Büyükerşen'in damadının kızkardeşi...

GERBAY ELEKTRONİK REKLAM LTD. ŞİRKETİ: 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, şirketin büyük ortağı olarak yüzde 60 hisseye sahipken, belediyenin dekorcusu Nesrullah Mermer’in yüzde 6 ve Büyükerşen’in yakın arkadaşı Ahmet Durmaz’ın yüzde 34 his-sesi bulunuyor. Güçlü Otomotiv, ART Mekan, Eskay Yapı, MİMA İnşaat, Öncü Yeminli Mali Müşavirlik, Eser Ofset, Akbıyık Ofset, Etam Matbaacılık, Tam Matbaacılık, Bayel Basım.


Belediyeye katlamalı fatura
Büyükerşen’in yüzde 60 ortağı olduğu Gerbay Elektronik Reklam Şirketi’nin Eser Ofset vasıtası ile belediyeye katlamalı faturalar kestiği belirlendi. Yapılan işler karşılığında piyasa fiyatının 4-5 katı fazlaya kesilen faturalarla belediye zarara uğratıldı. İşler doğrudan temin yöntemiyle yapıldığı için belediyeye büyük zararlar verilirken, Büyükerşen’in ortağı olduğu firma Eskişehir gibi bir ilde belediyeye dolaylı yolla yaptığı işlerle 3 yılda iki kere sermaye artırımı yapabilmesi ile dikkat çekti.
Eskişehir’deki ‘beton yolsuzluğu’ ile gündeme gelen Büyükşehir Belediyesi’nin, 2008 yılında Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Yayın Holding’e ait Doğan Ofset Yayıncılık ve Matbaacılık A.Ş’ye ‘Bizim Şehir’ bülteninin ihalesini verdiği ortaya çıktı.

Aynı zamanda Aydın Doğan Vakfı’nın 15 kişilik yönetim kurulunun da üyesi olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in, ‘açık ihale usulü’ ile Doğan Matbaacılık’a verdiği ihalenin bedeli 51.800,00 YTL.
BÜYÜKERŞEN’İN BETON YOLSUZLUĞU: HER SAYI İÇİN 51.800,00 YTL
Gazetemizin geçen hafta ortaya çıkardığı hazır beton ihalesinde, piyasa değeri 58-60 TL olan metreküp hazır betonu 204 TL’ye aldığı ortaya çıkan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarına bir yenisi daha eklendi. 11 Kasım 2008 tarihinde Mehmet Ali Kalkan isimli vatandaşın ‘Bizim Şehir’ isimli bültenle ilgili olarak verdiği dilekçeye verilen cevapta, yılda dört sayı olarak çıkarılan bültenin baskı ve dağıtım işleminde her sayı için Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Ofset ve Yayıncılık A.Ş’ye 51 bin 800 TL ödendiği bildirildi. Gazetemizin 16 sayfalık ‘Bizim Şehir’ ebadında 200 bin adetlik bir baskı için fiyat istediği Dergah Ofset Limited Şirketi, Büyükerşen’in Doğan’a verdiği rakamın neredeyse yarısı olan 28.000 TL’lik bir fiyat teklifi verdi. Bu durumda Büyükerşen’in, yılda dört sayı olarak çıkarılan bültenin her sayısı için Doğan Ofset’e fazladan 23.800 TL, 5 yıl içerisinde de aynı fiyat baz alındığında 476.000.00 TL fazla ödediği ortaya çıktı.

HER SAYI 200 BİN ADET BASILIYORMUŞ!
Büyükşehir Belediye Başkanı adına Genel Sekreter Yardımcısı Canan Demir imzalı, Mehmet Ali Kalkan isimli vatandaşın dilekçesine verilen cevapta, her sayının 200 bin adet basıldığı, baskı ve dağıtımın Doğan Ofset Yayıncılık ve Matbaacılık A.Ş tarafından yapıldığı belirtilerek şöyle denildi: “İlgi dilekçenizde bahsi geçen ‘Bizim Şehir’ bültenlerimiz bu yıl yapılan ihale kapsamında 4 sayı çıkarılmıştır. Baskı işi açık ihale usulü yapılmış, ihale Doğan Ofset Yayıncılık ve Matbaacılık A.Ş üzerinde kalmıştır. Her sayı azami 200.000 adet ve 16 sayfa olarak basılmakta olup, bir sayının maliyeti baskı, hanelere ve belediyenin belirlediği yerlere elden dağıtımı ve poşetleme dahil 51.800,00 YTL’dir.”
200 BİN ADET BASILDIYSA BİZ NİYE GÖRMEDİK!
Öte yandan; gazetemize konuşan Eskişehirliler, 200 bin adet basıldığı iddia edilen ‘Bizim Şehir’ isimli bültenden hiç haberdar olmadıklarını söyledi. Vatandaşlar, “Eğer 200 bin tane basılsaydı, herhalde biz de kahvehanede, bakkallarda görürdük. Bu şekilde 600 bin nüfuslu Eskişehir’de yaklaşık her üç kişiden birine bir ‘Bizim Şehir’ düşer. Evlerimize de böyle bir bülten gelmediğine göre, 200 bin adet ne zaman ve nasıl basıldı, bilemiyoruz” dediler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından her sayı için 51 bin 800 TL’ye basılan ve dağıtımı yapılan 16 sayfalık tabloid ‘Bizim Şehir’ bülteninin 200 bin adet basıldığı iddia edilirken, Eskişehir merkezde dağıtımı yapılan hemen hemen bütün gazetelerin toplam adedi 25 bini geçmiyor. Eskişehir’de 200 bin olarak basıldığı iddia edilen ‘Bizim Şehir’ bülteninden vatandaşların haberdar olmaması ise, ‘Acaba bülten 200 bin adet basılmıyor mu?’ sorusunu akıllara getirdi.

BÜYÜKERŞEN, AYDIN DOĞAN VAKFI’NIN TEK SİYASETÇİ ÜYESİ

Doğan Ofset Yayıncılık ve Matbaacılık A.Ş’ye verilen ‘Bizim Şehir’ ihalesinde dikkat çeken bir başka unsur ise, mal sahibi olarak bilinen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Aydın Doğan arasındaki sıkı dostluk. Büyükerşen, Doğan Yayın Holding’in sahibi Aydın Doğan adıyla kurulan Aydın Doğan Vakfı’nın 15 kişilik yönetim kurulunda bulunuyor.SAHTEKAR BÜYÜKERŞEN VE ÇETESİ DALGA GEÇİYOR

Büyükerşen ve ortaklarının çok sayıda şirket kurduğunu bilmeyen kalmadı.

Bu ortaklar kimdi?

Ahmet Durmaz: Anadolu Üniversitesi’nde Profesör (pardon parafesör)

Erol Nezih Orhon: Anadolu Üniversitesi’nde Profesör (pardon parafesör)

Bu şirket çetesi hangi şirketleri kurmuşlardı?

TUNA TURİSTİK TESİSLERİ AŞ
ETAM EĞİTİM TANITIM VE MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ AŞ
EĞİTİM SAĞLIK VE BİLİMSEL ARAŞTIRMA VAKFI
BAYEL BASIM YAYIM ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ

… daha bir çok…

Çete üyeleri sadece bunlar değil. Devamı olan şirketlerde:

Fethi Heper:
Nesrullah Mermer:
… vs…

BAKINIZ NASIL DALGA GEÇİYORLAR:

Sahtekar Büyükerşen, Tuna Turistik’in yönetim kurulu başkanlığından istifa etmiş…
Büyükerşen’in yerine ETAM AŞ, Tuna Turistik’e yönetim kurulu başkanı olmuş…
Yani bir şirketin başına başka bir şirket yönetici olmuş…
İyi de…
ETAM AŞ’nin de yönetim kurlu başkanı Büyükerşen gözüküyor.
Bu nasıl bir iş yahu?

Hırsız köpek kimi kandırıyor?
Beni mi?
Eskişehirlileri mi?

Rüşvetçi sahtekar köpek…
Allah belanı versin…Hiç yorum yok:

Yorum Gönder